Till startsida
Webbkarta
Till innehåll Läs mer om hur kakor används på gu.se

Inst tillämpad IT, avd för kognition och kommunikation

Del av Institutionen för tillämpad informationsteknologi vid IT-fakulteten

Inst tillämpad IT, avd för kognition och kommunikation
412 96 Göteborg
Leveransadress: Forskningsgången 6
Besöksadress: Forskningsgången 6, 417 56 Göteborg

Webbplats: www.ait.gu.se/kognition-kommunikation

Avd-/sektionschef, inst: Alexander Almér

Om enheten

Avdelningen för kognition och kommunikation ger undervisning vid kandidatprogrammet i kognitionsvetenskap och masterprogrammet i kommunikation. Forskningen är tvärvetenskaplig och relaterad till bland annat artificiell intelligens, kognitionvetenskap och olika områden inom kommunikation.

 

Personer

Visar 1 - 18 av 18

Namn Titel Telefon E-post
Lindblad, Gustaf Universitetsadjunkt gustaf.lindblad@ait.gu.se
Shaw, Elissa Universitetsadjunkt elissa.shaw@ait.gu.se
Verdooren, Arjan Universitetsadjunkt arjan.verdooren@ait.gu.se
Ngaosuvan, Leonard Universitetslektor leonard.ngaosuvan@ait.gu.se
Chatzopoulos, Andreas Universitetsadjunkt andreas.chatzopoulos@ait.gu.se
Maslic, Vedran Universitetsadjunkt vedran.maslic@ait.gu.se
Rapado, Irene Universitetsadjunkt irene.rapado@ait.gu.se
López Izquierdo, Tomás Universitetsadjunkt tomas.lopez.izquierdo@ait.gu.se
Allwood, Jens Professor 031-786 1876
Ahlsén, Elisabeth Professor emerita, Docent 031-786 1923 elisabeth.ahlsen@ait.gu.se
Almér, Alexander Universitetslektor, Avd-/​sektionschef, inst 031-786 2777 alexander.almer@ait.gu.se
Lowe, Robert Universitetslektor 031-786 2791 robert.lowe@ait.gu.se
Agahi, Faramarz Universitetsadjunkt 031-786 2822 faramarz.agahi@ait.gu.se
Srugies, Alice Universitetslektor 031-786 3084 alice.srugies@ait.gu.se
Clarke, Ben Universitetslektor 031-786 3539 ben.clarke@ait.gu.se
Sanden, Guro Universitetslektor 031-786 3735 guro.sanden@ait.gu.se
Gander, Pierre Universitetslektor 031-786 4454 pierre.gander@ait.gu.se
Berbyuk Lindström, Nataliya Universitetslektor 031-786 5556 nataliya.berbyuk.lindstrom@ait.gu.se

Visar 1 - 18 av 18

Sidansvarig: Peter Larsson|Sidan uppdaterades: 2019-08-15
Dela:

På Göteborgs universitet använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.  Vad är kakor?

Denna text är utskriven från följande webbsida:
http://ait.gu.se/om-institutionen/avdelningen-for-kognition-och-kommunikation/?languageId=100000&disableRedirect=true&returnUrl=http%3A%2F%2Fait.gu.se%2Fenglish%2Fabout-us%2Fdivision-of-cognition-and-communication%2F%3Fprint%3Dtrue%26tipFriend%3Dtrue%26tipUrl%3Dhttp%253A%252F%252Fait.gu.se%252Fenglish%252Fabout-us%252Fdivision-of-cognition-and-communication%252F%253FsortBy%253DphoneNumber%2526selectedTab%253D2%2526tipFriend%253Dtrue%2526tipUrl%253Dhttp%25253A%25252F%25252Fait.gu.se%25252Fenglish%25252Fabout-us%25252Fdivision-of-cognition-and-communication%25252F%25253FlanguageId%25253D100001%252526amp%25253BdisableRedirect%25253Dtrue%252526amp%25253BreturnUrl%25253Dhttp%2525253A%2525252F%2525252Fait.gu.se%2525252Fom-institutionen%2525252Favdelningen-for-kognition-och-kommunikation%2525252Fpersonal%2525252F%2525253FuserId%2525253Dxalmea%252526amp%25253BuserId%25253Dxalmea%2526languageId%253D100001%2526amp%253BdisableRedirect%253Dtrue%2526amp%253BreturnUrl%253Dhttp%25253A%25252F%25252Fait.gu.se%25252Fom-institutionen%25252Favdelningen-for-kognition-och-kommunikation%25252Fpersonal%25252F%25253FuserId%25253Dxalmea%2526amp%253BuserId%253Dxalmea%26sortBy%3DphoneNumber%26selectedTab%3D2%26languageId%3D100001%26amp%3BdisableRedirect%3Dtrue%26amp%3BreturnUrl%3Dhttp%253A%252F%252Fait.gu.se%252Fom-institutionen%252Favdelningen-for-kognition-och-kommunikation%252Fpersonal%252F%253FuserId%253Dxalmea%26amp%3BuserId%3Dxalmea&tipFriend=true&tipUrl=http%3A%2F%2Fait.gu.se%2Fenglish%2Fabout-us%2Fdivision-of-cognition-and-communication%2F%3FsortBy%3DphoneNumber%26selectedTab%3D2%26tipFriend%3Dtrue%26tipUrl%3Dhttp%253A%252F%252Fait.gu.se%252Fenglish%252Fabout-us%252Fdivision-of-cognition-and-communication%252F%253FlanguageId%253D100001%2526amp%253BdisableRedirect%253Dtrue%2526amp%253BreturnUrl%253Dhttp%25253A%25252F%25252Fait.gu.se%25252Fom-institutionen%25252Favdelningen-for-kognition-och-kommunikation%25252Fpersonal%25252F%25253FuserId%25253Dxalmea%2526amp%253BuserId%253Dxalmea%26languageId%3D100001%26amp%3BdisableRedirect%3Dtrue%26amp%3BreturnUrl%3Dhttp%253A%252F%252Fait.gu.se%252Fom-institutionen%252Favdelningen-for-kognition-och-kommunikation%252Fpersonal%252F%253FuserId%253Dxalmea%26amp%3BuserId%3Dxalmea&sortBy=phoneNumber&selectedTab=2&disableRedirect=true&returnUrl=http%3A%2F%2Fait.gu.se%2Fom-institutionen%2Favdelningen-for-kognition-och-kommunikation%2Fpersonal%2F%3FuserId%3Dxalmea&userId=xalmea
Utskriftsdatum: 2019-10-14